Od 1 stycznia 2009 certyfikaty energetyczne są obowiązkowe dla wszystkich nieruchomości. My wykonamy je dla Ciebie. Zapraszamy również na kursy i szkolenia.
ZAMÓW ŚWIADECTWO ENERGETYCZNE

Masz pytania?
Napisz do nas:
marcinoselka@gmail.com
lub zadzwoń:
+48 506 929 868

O nas

Air Project Group to grupa projektowo-konsultingowa skupiająca najlepszych inżynierów z całej Polski.
Zajmujemy się projektowaniem i doradztwem w dziedzinie instalacji sanitarnych.
Sporządzamy świadectwa energetyczne i audyty energetyczne.
Współpracujemy z biurami architektonicznymi oraz deweloperskimi z całej Polski.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.


Projektowanie

Posiadamy liczną grupę projektantów z wieloletnim doświadczeniem. Zajmujemy się projektowaniem instalacji:
- wentylacyjnych,
- klimatyzacyjnych,
- chłodniczych,
- grzewczych,
- wodno-kanalizacyjnych,
- gazowych,
- pożarowych.

Projektujemy sieci i przyłącza:
- wodno-kanalizacyjne,
- cieplne,
- gazowe.


Świadectwa energetyczne, audyty, certyfikaty energetyczne

Zgodnie z nowymi przepisami od stycznia 2009 każdy budynek oraz lokal musi posiadać świadectwo energetyczne. My wykonamy je dla Ciebie.

Świadectwo charakterystyki energetycznej określa ilość energii (kWh/m2/rok) niezbędną do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem budynku. Jest ono wymagane dla każdego nowego budynku oraz budynków istniejących w przypadku sprzedaży i wynajmu. Okres ważności świadectwa wynosi 10 lat, chyba, że w wyniku remontu uległa zmiana jego charakterystyka energetyczna. W ważniejszych i większych budynkach organizacji publicznych tabliczka z charakterystyką energetyczną umieszczona jest w widocznym miejscu. Świadectwa nie muszą mieć budynki: zabytkowe kościoły, czasowe (do 2 lat) niemieszkalne rolnicze przemysłowe o niskim zużyciu energii (50 kWh/m2/rok) letniskowe małe (do 50 m2 powierzchni użytkowej). Świadectwa energetyczne mogą wykonywać osoby z uprawnieniami budowlanymi oraz osoby wpisane do specjalnego rejestru uprawnionych prowadzonego przez Ministra Infrastruktury.

7 września 2007 roku Sejm przyjął nowelizację ustawy prawo budowlane zawierającą wymagania UE dotyczące wprowadzania tzw. "dyrektywy energetycznej", czyli świadectwa energetycznego do prawodawstwa polskiego. 19 państw Unii wprowadziły już w życie dyrektywę dotyczącą świadectw energetycznych budynku są to: Austria, Belgia, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.


Kursy i szkolenia

Prowadzimy kursy i szkolenia z zakresu certyfikacji energetycznej. Współpracujemy tylko z najlepszymi wykładowcami. Wykłady prowadzą inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem w branży instalacyjno-sanitarnej. Ponadto, nasi wykładowcy są czynnymi audytorami energetycznymi, jednocześnie posiadającymi wieloletnie doświadczenie dydaktyczne.Kontakt telefoniczny

tel. +48 506 929 868

Kontakt mailowy

email: marcinoselka@gmail.com

Adres siedziby

Air Project Świadectwa Energetyczne
01-460 Warszawa
ul. Górczewska 228d


R E K L A M A


R E K L A M A

Historia certyfikacji energetycznej

26 stycznia 2009 · Terminy egzaminów są już znane!
Na stronie Ministerstwa Infrastruktury pojawił się komunikat o egzaminach dla osób ubiegających się o uprawnienia do sporządzania świadectw energetycznych.

7 listopada 2008 · Rozporządzenie o metodologii obliczeń podpisane!
Minister Infrastruktury podpisał 3 rozporządzenia niezbędne do sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej.

24 października 2008 · Ruszają zapisy na kursy do uprawnień
Miło nam ogłosić, że rozpoczęła się rekrutacja na kurs dla osób ubiegających się o uprawnienie do sporządzania certyfikatów energetycznych.

15 października 2008 · Protest PIIB
Prezes Krajowej Rady PIIB Zbigniew Kaczmarek apeluje w liście do Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka o zmianę w przepisach dotyczących świadectw charakterystyki energetycznej.

18 września 2007 · Prawo budowlane określa kto sporządzi świadectwo
Sejm uchwala nowelizację Ustawy Prawo budowlane, mowa w niej o tym kto i od kiedy będzie mógł wydać świadectwo energetyczne.

16 grudnia 2002 · Unia wprowadza świadectwa energetyczne
Unia Europejska wprowadza Dyrektywę 2002/91/EC nakładającą na Polskę obowiązek wprowadzenia świadectw charakterystyki energetycznej.